Erozja

U prawie 82% osób dorosłych występują objawy erozji szkliwa. Częste ataki kwasów w wyniku spożywania kwaśnych napojów (np. soku pomarańczowego, napojów energetyzujących) lub niski poziom wydzielania śliny mogą przyczyniać się do trwałego uszkodzenia szkliwa. Kwasy powodują zmiękczenie i demineralizację szkliwa. Ślina ma działanie neutralizujące działanie kwasów i jest źródłem jonów remineralizujących szkliwo. Erozja może prowadzić do obnażenia zębiny i jej nadwrażliwości powodując reakcją bólową na gorąco, zimno, na różnice ciśnienia osmotycznego oraz na bodźce dotykowe

Rozwiązania produktowe

Edukacja Pacjentów

Artykuły Naukowe

leaflet1

Eversole SL

J Dent Res (IADR/AADR) 2011;J Dent Res 2011;90 (Spec Iss A): Abstract 3375

leaflet1

West N

J Dent Res (IADR/AADR) 2011;J Dent Res 2011;90 (Spec Iss A): Abstract 233

leaflet1

Khambe D

J Dent Res 2010; 89 (Spec Iss A): Abstract 526

leaflet1

Zsiska M

J Dent Res 2010; 89 (Spec Iss A): Abstract 151

Dokształcanie Zawodowe w Stomatologii

Congrats

Gratulacje!

Na podstawie informacji z Twojego Profilu wydaje się, że ukończyłeś studia. Gdy już przejdziesz do pracy w gabinecie, będziemy chcieli informować Cię na bieżąco o nowych kursach szkoleniowych, promocjach i innych ofertach dostępnych dla Ciebie jako praktykującego klinicysty.

Proponujemy, abyś poświęcił chwilę czasu na Zaktualizowanie Twojego Profilu.

Polecamy również odwiedzenie DziałuOsoba Kończąca Studia w celu uzyskania wskazówek dla osób po studiach i dodatkowych informacji o możliwościach rozbudowy praktyki.