Higiena w ortodoncji

Skuteczne leczenie ortodontyczne jest wynikiem wspólnych wysiłków zespołu ortodontycznego, dentysty prowadzącego i pacjenta. Ortodonta oferuje swoją wiedzę i doświadczenie, tworzy plan leczenia i zakłada aparat do korekty nieprawidłowego zgryzu. Zespół współpracowników klinicznych zapewnia właściwy instruktaż i system motywacji pacjenta. Pacjent musi stosować się dokładnie do zaleceń zespołu ortodontycznego, aby zęby przesuwały się w odpowiedni sposób. Pacjenci, którzy starannie czyszczą zęby, unikają jedzenia twardych lub lepkich  pokarmów, noszą regularnie i zgodnie z instrukcją wyciągi elastyczne i/lub inne elementy ruchome oraz przychodzą na wyznaczone terminy wizyt, są zazwyczaj w stanie uzyskać dobry wynik leczenia ortodontycznego w zaplanowanym czasie. Kluczowymi elementami w trakcie leczenia ortodontycznego są staranna higiena jamy ustnej i regularne wizyty u dentysty. Dla pełnego sukcesu leczenia ważna jest też dobra, pożywna dieta i zredukowanie do minimum cukrów  i napojów gazowanych. Bez względu na to, czy pacjentem jest dziecko, czy tez osoba dorosła, leczenie ortodontyczne to stosunkowo jednorazowa inwestycja przynosząca efekt utrzymujący się przez całe życie.

Rozwiązania produktowe

Zobacz wszystkieDental Care UK Coll btn

Edukacja Pacjentów

Artykuły Naukowe

Zobacz wszystkieDental Care UK Coll btn
leaflet1

Erbe C

J Dent Res (IADR/AADR) 2011;J Dent Res 2011;90 (Spec Iss A): Abstract 278

leaflet1

Erbe C

J Dent Res 2010; 89 (Spec Iss B): Abstract 2513

leaflet1

Erbe C

J Dent Res (AADR/IADR) 2009;88 (Spec Iss A): Abstract 1572

Dokształcanie Zawodowe w Stomatologii

Brak dostępnych kursów w tym momencie.
Congrats

Gratulacje!

Na podstawie informacji z Twojego Profilu wydaje się, że ukończyłeś studia. Gdy już przejdziesz do pracy w gabinecie, będziemy chcieli informować Cię na bieżąco o nowych kursach szkoleniowych, promocjach i innych ofertach dostępnych dla Ciebie jako praktykującego klinicysty.

Proponujemy, abyś poświęcił chwilę czasu na Zaktualizowanie Twojego Profilu.

Polecamy również odwiedzenie DziałuOsoba Kończąca Studia w celu uzyskania wskazówek dla osób po studiach i dodatkowych informacji o możliwościach rozbudowy praktyki.