Próchnica

Próchnica zębów jest wynikiem działania kwasów produkowanych przez bakterie (S. mutans), powodujących demineralizację podpowierzchniowych struktur zęba. Ponad 90% osób z populacji ogólnej miało jakąś postać próchnicy zębów. Fluor jest powszechnie stosowanym środkiem służącym do ochrony przed próchnicą, ponieważ ogranicza on demineralizację i wspomaga proces remineralizacji częściowo zdemineralizowanego szkliwa. W następstwie włączenia jonów fluoru w struktury powierzchni zęba dochodzi do ich wzmocnienia, ponieważ tworzy się tam warstwa tkanek twardszych, niż oryginalne struktury mineralne zęba.
Regularne usuwanie płytki bakteryjnej przy zastosowania szczotkowania zębów pastą zawierającą związek fluoru jest wygodną metodą ochrony przeciwpróchnicowej

Rozwiązania produktowe

Zobacz wszystkieDental Care UK Coll btn

Edukacja Pacjentów

Artykuły Naukowe

leaflet1

Bednarz AJ

J Dent Res (IADR/AADR) 2011;J Dent Res 2011;90 (Spec Iss A): Abstract 3440

leaflet1

Papas AS

J Dent Res (IADR/AADR) 2011;J Dent Res 2011;90 (Spec Iss A): Abstract 2993

Dokształcanie Zawodowe w Stomatologii

Congrats

Gratulacje!

Na podstawie informacji z Twojego Profilu wydaje się, że ukończyłeś studia. Gdy już przejdziesz do pracy w gabinecie, będziemy chcieli informować Cię na bieżąco o nowych kursach szkoleniowych, promocjach i innych ofertach dostępnych dla Ciebie jako praktykującego klinicysty.

Proponujemy, abyś poświęcił chwilę czasu na Zaktualizowanie Twojego Profilu.

Polecamy również odwiedzenie DziałuOsoba Kończąca Studia w celu uzyskania wskazówek dla osób po studiach i dodatkowych informacji o możliwościach rozbudowy praktyki.